Hlásenie v miestnom rozhlase 24.09.2021

1.

Pošta v našej obci oznamuje, že dnes t.j. piatok 24. 09. 2021 bude z prevádzkových dôvodov zatvorená.

2.
 
Súkromný podnikateľ bude dnes t.j. piatok 24. 09. 2021 od 9:45 hod. ponúkať na predaj suchý chlieb a rožky v cene 5 € za vrece. Auto pôjde v smere zo Zákamenného na Jasenovskú a na Guru. Kto má záujem nech dá vrece na plot.
3.
Súkromný chovateľ bude v pondelok t.j. 27. 09. 2021 od 10:30 hod. v smere z Novej Bystrice ponúkať:
červené sliepky nosnice úplne zaperené v plnej znáške vajec cena za ks 3 €, pri odbere 10 ks akciová cena 2,70 € za ks
ďalej ponúka farebné mládky a kohúty po 6,30 €.
4.
Súkromná firma z Partizánskeho bude zajtra t.j. sobota 25. 09. 2021 v čase od 08:00 hod. do 12:30 hod. ponúkať na predaj koženú obuv značky BAŤA za polovičné ceny. Ďalej ponúka široký sortiment dámskej a pánskej obuvi, členkovú obuv, poltopánky, botasky, kopačky, halovky, zdravotné šľapky, koženú ortopedickú obuv, dámske a pánske kapce s kovovým zipsom. Domáce papuče značky Mjartan. Celokoženú pracovnú obuv vysokú aj polovičnú, bagandže, gumáky, gumofilcáky, kožofilcáky, gerlachy s vyberateľnou vložkou. Ďalej ponúka na predaj: maskáčové nohavice, vesty, montérky do pása aj na traky, zdravotné ponožky, šiltovky, flanelové košele.
5.
Niekoľko podstatných informácií k nasledovným dňom z farského úradu:

Drahí bratia a sestry!

Kvôli narastajúcemu počtu infikovaných Covidom-19 sa zmenila farba okresu zo zelenej na oranžovú. Táto skutočnosť ovplyvňuje aj počet veriacich na svätých omšiach.

Zaočkovaní môžu byť na svätej omši bez limitu, teda plný kostol.

Ostatní len do 25% kapacity kostola, čo znamená 150 osôb.  V praxi to znamená, že do lavice si môžu sadnúť len dve osoby! Napr. rodičia s dvoma deťmi zaujmú dve lavice. Prosím, aby sme miesta v kostole zaujímali spredu! Ďalej sa vyžaduje zoznam účastníkov, kvôli vyhľadávaniu kontaktov, pre prípad, že by sa zistilo, že bol niekto na svätej omši pozitívny. Túto požiadavku uskutočníme tak, že v predsieni kostola bude krabička označená „Vyhľadávanie kontaktov“. Do nej vloží každý vchádzajúci lístok so svojim menom a priezviskom a telefónnym číslom. Tento lístok si vopred prichystajte doma.

Naďalej platí pre všetkých povinnosť dezinfekcie rúk a nosenia rúška.

Keďže otcovia biskupi nedávajú dišpenz od nedeľnej svätej omše, prioritou určenia ktorá skupina bude mať koľko svätých omší je skutočnosť, aby čo najviac veriacich našej farnosti bolo na svätej omši. Preto, po porade s farskou pastoračnou radou, určujem nasledovný poriadok:

Plne očkovaní budú môcť byť na nedeľnej svätej omši bez obmedzenia kapacity v nedeľu o 9.00 hod. a 11.00 hod.

Ostatní sa môžu zúčastniť svätej omše v sobotu večer o 18.30 hod. alebo v nedeľu o 7.00 hod. a 15.00 hod. Kapacita prítomných na svätej omši je 150 osôb v interiéry – teda dve osoby v lavici!

Ak by sa chcel nezaočkovaný zúčastniť sv. omše o 9.00 hod. alebo 11.00 hod., prosím, nech ostane v areáli pred kostolom. A ak by sa chcel zaočkovaný zúčastniť na svätých omšiach v sobotu o 18.30 hod. alebo v nedeľu o 7.00 hod. a 15.00 hod., prosím, nech ostane v areáli pred kostolom.

Sväté prijímanie prídeme podať aj vonku, pred hlavný vchod.

Všetkých Vás, drahí bratia a sestry prosím o rešpektovanie daného poriadku a naďalej o veľkú zodpovednosť! Nech Vás Pán Boh žehná!

 

sobotu teda nebude sv. omša ráno o 7.00 hod, ako bola vyhlásená, ale večer18.30 hod. Už pre nezaočkovaných v kapacite 150 ľudí, 2 veriaci do lavice, s lístkom pre vyhľadávanie kontaktov.

 

 

 

 

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img