Hlásenie v miestnom rozhlase 23.09.2021

1.

Niekoľko podstatných informácií k nasledovným dňom z farského úradu:

Drahí bratia a sestry!

Kvôli narastajúcemu počtu infikovaných Covidom-19 sa zmenila farba okresu zo zelenej na oranžovú. Táto skutočnosť ovplyvňuje aj počet veriacich na svätých omšiach.

Zaočkovaní môžu byť na svätej omši bez limitu, teda plný kostol.

Ostatní len do 25% kapacity kostola, čo znamená 150 osôb.  V praxi to znamená, že do lavice si môžu sadnúť len dve osoby! Napr. rodičia s dvoma deťmi zaujmú dve lavice. Prosím, aby sme miesta v kostole zaujímali spredu! Ďalej sa vyžaduje zoznam účastníkov, kvôli vyhľadávaniu kontaktov, pre prípad, že by sa zistilo, že bol niekto na svätej omši pozitívny. Túto požiadavku uskutočníme tak, že v predsieni kostola bude krabička označená „Vyhľadávanie kontaktov“. Do nej vloží každý vchádzajúci lístok so svojim menom a priezviskom a telefónnym číslom. Tento lístok si vopred prichystajte doma.

Naďalej platí pre všetkých povinnosť dezinfekcie rúk a nosenia rúška.

Keďže otcovia biskupi nedávajú dišpenz od nedeľnej svätej omše, prioritou určenia ktorá skupina bude mať koľko svätých omší je skutočnosť, aby čo najviac veriacich našej farnosti bolo na svätej omši. Preto, po porade s farskou pastoračnou radou, určujem nasledovný poriadok:

Plne očkovaní budú môcť byť na nedeľnej svätej omši bez obmedzenia kapacity v nedeľu o 9.00 hod. a 11.00 hod.

Ostatní sa môžu zúčastniť svätej omše v sobotu večer o 18.30 hod. alebo v nedeľu o 7.00 hod. a 15.00 hod. Kapacita prítomných na svätej omši je 150 osôb v interiéry – teda dve osoby v lavici!

Ak by sa chcel nezaočkovaný zúčastniť sv. omše o 9.00 hod. alebo 11.00 hod., prosím, nech ostane v areáli pred kostolom. A ak by sa chcel zaočkovaný zúčastniť na svätých omšiach v sobotu o 18.30 hod. alebo v nedeľu o 7.00 hod. a 15.00 hod., prosím, nech ostane v areáli pred kostolom.

Sväté prijímanie prídeme podať aj vonku, pred hlavný vchod.

Všetkých Vás, drahí bratia a sestry prosím o rešpektovanie daného poriadku a naďalej o veľkú zodpovednosť! Nech Vás Pán Boh žehná!

 

sobotu teda nebude sv. omša ráno o 7.00 hod, ako bola vyhlásená, ale večer18.30 hod. Už pre nezaočkovaných v kapacite 150 ľudí, 2 veriaci do lavice, s lístkom pre vyhľadávanie kontaktov.

2.

 

Vážení dôchodcovia,

v rámci  Týždňa dobrovoľníctva, sa zajtra t.j. štvrtok 23. 09. 2021 o 11:00 hod.  uskutoční brigáda pre Domov sociálnych služieb v Oravskej Lesnej. Každý dôchodca, ktorý má čas, môže prísť pre Domov dôchodcov. Je potrebné si doniesť handry a motyčku.

3.

Súkromná podnikateľka z Považskej Bystrice ponúka na predaj:

detské a dámske šaty, termolegíny, tepláky, tričká, chlapčenské maskáčové súpravy, dámske zástery a nohavice aj nadmerné veľkosti, vesty, svetre, pánske polokošele a tepláky, ponožky za výhodné ceny, zdravotné termoponožky a rôzny iný tovar. Predávať sa bude do 12:30 hod.

4.

Súkromná podnikateľka z Poľska Ewelina ponúka na predaj:

paradajky a papriku, slivky, hrušky na zaváranie, broskyne, banány, hrozno, maliny, jablká, kapustu celú aj rezanú, karfiol, brokolica, šalát, uhorky, mrkva, zeler, petržlen, cvikla na uskladnenie. Ďalej ponúka na predaj sušené ovocie, orechy, zmesky pre zvieratá a obilie.

5.

Súkromný podnikateľ z Poľska ponúka na predaj:

saká, kabáty jesenné, zimné, rôzne strihy, veľkosti a farby

6.

Firma IRMA a MACAU ponúka na predaj, dámsky a pánsky textil, bundy, tričká, svetre, košele, nohavice a rôzny iný tovar.

7.

Pošta v našej obci oznamuje, že zajtra t.j. piatok 24. 09. 2021 bude zatvorená.

8.

Stredoslovenská distribučná oznamuje občanom, že dňa 24. 09. 2021 t.j. piatok v čase od 08.00 do 14.00 hod. bude v našej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach v časti Flajšová.

Čísla domov:

Prerušená distribúcia elektriny 24.9.2021Prerušená distribúcia elektriny 24.9.2021 (1)Prerušená distribúcia elektriny 24.9.2021 (2)Prerušená distribúcia elektriny 24.9.2021 (3)

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img