Šachový turnaj v Oravskej Lesnej navštívilo 118 účastníkov.

V slnečnú nedeľu 28.4.2024 sa v našom kultúrnom dome uskutočnil tretí ročník šachového turnaja o pohár starostu obce Oravská Lesná. Turnaj sa stáva čoraz populárnejší o čom svedčí účasť 118 účastníkov. Zo všetkých účastníkov hralo v turnaji 30 žien. Najmladšia účastníčka mala 5 rokov a najstaršia 69 rokov. Spomedzi mužov mal najmladší 6 rokov a najstarší 71 rokov. Turnaj sa hral tempom 7 minút +1 sekunda prídavok na 7 kôl švajčiarským systémom. Hralo sa fair play, pretože rozhodca nemusel riešiť vážnejšie situácie. Výsledky nájdete na chessresult.com.
Medzi najlepšie umiestnenia Lesňanov patrí 2. miesto Samuela Kojdu v kategórii profi mužov, 2. miesto Branislava Mateáša a 3. miesto Štefana Blahovca v kategórii mužov amatérov, 1. miesto Petra Briša v kategórii mladší žiaci, 2. miesto v kategórii žien Andrey Podstavkovej a 2. miesto Niny Jašicovej v kategórii mladšie žiačky.
Touto cestou by som sa chcel ako organizátor poďakovať všetkým účastníkom za slušné správanie a hlavne veľká vďaka patrí obecnému úradu a sponzorom.
Týmto by som vás chcel zároveň aj pozvať na ďalší ročník.

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img