Kaplnka Sedembolestnej panny Márie

Kaplica Maryi Panny Siedmiobolesnej

 

Kaplnka Sedembolestnej panny Márie

 

Kríže a kaplnky postavené v štátnych lesoch Oravy slúžia predovšetkým na ochranu ľudí, ktorí v lesoch pracujú a o lesy sa starajú.
Kaplnka postavená k úcte Sedembolestnej panne Márii, patrónke Slovenska bola vystavaná v roku 2017. Tvorcom myšlienky výstavby kaplnky bol Ing. Anton Kondela, vedúci pracovník štátnych lesov v Zákamennom. V roku 2022 bola pri kaplnke vybudovaná a vysvätená krížová cesta. Asi 100m od kaplnky môžete navštíviť prameň „Zimná“ vyvierajúci v lesoch. Voda je teplica, takže ani v zime nezamŕza.

A ako sa ku kaplnke dostanete?
Prejdete na bicykli cez pílu Ustrig, alebo z cyklotrasy pri píle. V lese na križovatke troch ciest pôjdete strednou cestou asi 5km rovno. Najskôr objavíte Kaplnku sedembolestnej Panny Márie a o 100m ďalej nájdete Prameňe Zimná. Návšteva kaplnky pešo nie je odprúčaná. Odporúčanú trasu prejdete na bicykli za cca 45min.

 

 

UPOZORNENIE!!!
Odporúčame navštíviť Pramene Zimná, Kaplnku sedembolestnej Panny Márie, Partizánsku nemocnicu, Pálfyho chatu, Kríž Lomňansjká priehyba či iné vzdialené miesta v lese len na bicykloch. Vstup na autách je zakázaný!!!
Pešia túra s deťmi je len na vlastné riziko! Odporúčaná túra pre deti je Lesnícky náučný chodník.
POZOR!!! Nenavštevujte les v podvečerných hodinách. Les sa prebúdza!!! Prosím rešpektujte súkromie živočíchov a prirodzený cyklus lesa. Ďakujeme.