Blíži sa Haraburza – burza pekných vecí v Zákamennom!

Občianske združenie KAPCE Vás pozýva na Haraburzu – burzu pekných vecí, ktorá sa bude konať v sobotu 30.6.2018 od 9:00 do 16:00 hod. v starom Kultúrnom dome v Zákamennom.  Súčasťou podujatia bude aj burza kníhworkshopy zamerané na tvorivú prácu s textilom a papierom.

Cieľom Haraburzy je „ukázať ľuďom na Orave pomalší, ohľaduplnejší a ekonomickejší spôsob nakupovania, v rámci ktorého sa recyklujú staršie, no stále pekné a použiteľné veci – od oblečenia, cez hračky, knihy až po dekoratívne a úžitkové predmety“, hovoria organizátorky podujatia.

Súčasťou Haraburzy bude burza kníh s takmer 400 titulmi zo slovenskej i svetovej literatúry. Ide o vyradené knihy zo zákamenskej knižnice. Výťažok z ich predaja bude investovaný do obnovy knižného fondu, prípadne sa použije na nákup obalov, ktoré chránia knihy pred poškodením. „Každý kto si zakúpi aspoň jednu knihu, nielen že podporí fungovanie Obecnej knižnice, ale zároveň deklaruje, že mu na jej existencii záleží.“

V rámci tvorivých dielní si návštevníci budú môcť vyskúšať kreatívnu prácu s prebytočným textilom a papierom. „Starý papier nemusí automaticky končiť v koši alebo v peci, pretože sa z neho dajú vyrobiť rôzne dekorácie – od kvetov a kytíc, cez záložky alebo girlandy. A to isté platí aj pre zvyšky látok. Oba workshopy budú viesť Zákamenčanky, Barbora a Viktória, ktoré sú odborníčky na slovo vzaté.“

Haraburza je prvým takýmto podujatím v Zákamennom a jeho blízkom okolí. Nenechajte si ho ujsť! „Na Haraburze si spravíte radosť kúpou použitej, ale stále peknej vecičky, budete si môcť prečítať dobrú knihu, zabaviť sa v niektorom z workshopov alebo si zamaškrtiť na domácich zdravých koláčikoch a limonádach. Budeme radi, ak prídete,“ dodávajú.

Viac o Haraburze tu: https://www.facebook.com/events/1083745991788493/

Haraburza_plagát

Predchádzajúci článokŠportový deň obce 2018
Ďalší článokDo Podbiela na folklór

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img