OD JANUÁRA BUDEME MAŤ OPÄŤ DETSKÉHO LEKÁRA

 

Viac ako dvojročné hľadanie pediatra do ambulancie v našej obci prinieslo konečne riešenie. Keď v auguste 2019 nečakane zomrela detská lekárka MUDr. Daniela Murínová, Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Obecným úradom začal aktívne vyhľadávať lekára-pediatra pre deti a dorast v Oravskej Lesnej. Žiaľ, pre nedostatok detských lekárov, v tom čase nebol  k dispozícii nikto. Odbor zdravotníctva ŽSK preto vtedy dočasne prerozdelil zdravotnú dokumentáciu detí medzi viacerých lekárov, prevažne však do Hornooravskej nemocnice v Trstenej. Vzdialenosť viac ako 40 km bola pre dochádzanie s deťmi za zdravotnou starostlivosťou počas tohto obdobia veľmi náročná.

Na základe najnovšej dohody ŽSK s Oravskou poliklinikou v Námestove a vedením obce  sa podarilo zazmluvniť lekára do našej detskej ambulancie. Od 1.januára bude v tejto ambulancii ordinovať lekár MUDr. Vladimír Dektorov, ktorý v súčasnosti ako pediater pôsobí v Námestove. Niekoľko rokov ordinoval vo Švédsku, ale tiež  niekoľkokrát počas svojej dovolenky zastupoval pani doktorku Murínovú v našej obci. Od 6. decembra bude v ambulancii detského lekára prítomná sestrička; a to v pondelok a stredu od 7:00 do 15:00 a v piatok od 7:00 do 12:00.

V prípade záujmu o prihlásenie Vášho dieťaťa do zdravotnej starostlivosti v našej obci, je potrebné sa v priebehu decembra nahlásiť u sestričky v ambulancii. K prihláseniu Vám stačí iba preukaz poistenca dieťaťa.

Predchádzajúci článokZimná údržba 2021 – 2022
Ďalší článokKONTAKT NA DETSKÚ AMBULANCIU

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img