Komu idú vrchnáčiky zo Srdca pomoci?

Obecný úrad v Oravskej Lesnej v spolupráci s kaviarňou Starbucks Žilina organizuje zbierku plastových vrchnákov pre malého 7-ročného Maťka z obce Peklina (okr. Žilina).
Maťko trpí detskou mozgovou obrnou a ďalšími pridruženými ochoreniami. Za sumu z vyzbieraných vrchnáčikov Maťkova mamina hradí jednu z mnohých procedúr, napr. canisterapiu. Po roku liečby Maťko začal hovoriť prvé slová, vie sa rukami udržať na štyroch a robí pokroky v ostatnej pohybovej aktivite. Touto zbierkou chceme pomôcť Maťkovi a jeho rodine k lepšiemu životu.
Prečo plastové vrchnáky?
Možno ste nevedeli, že vrchnáky z PET fliaš sú vyrábané z kvalitného tvrdého plastu, takže ide o drahšiu surovinu ako bežná plastová fľaša. Preto je dobré ich recyklovať a to nielen z ekonomického, ale aj ekologického hľadiska. Je skvelé, že sa v posledných rokoch tak rozmohlo zbieranie plastových vrchnákov, takže nekončia na skládke a v spaľovni, ale reálne aj pomáhajú.
Aké vrchnáky môžete priniesť do srdca?
• z PET fliaš (minerálne vody, sladené nápoje atď.)
• z tetrapakov (mlieko, džúsy atď.)
• plastových fliaš z kuchynského oleja, octu
• z instantných káv, horčice, kečupov, sprejovej šľahačky, vitamínov
• z drogérie (šampóny,spreje, aviváže, pracie gély,…)
• puzdra z KINDER vajíčok
Zbieranie vrchnákov
Maťko (7 r.) z Pekliny, pre ktorého sa aktuálne zbieraju vrchnáky aj u nás v centre obce Oravská Lesná.
Ak viete aj Vy o rodine, ktorej by sme touto formou pomoci dokázali prispieť k lepšiemu životu, kontaktujte nás na: kultura@oravskalesna.sk

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img