Celoštátna postupová súťaž a festival detského hudobného folklóru – Vidiečanova Habovka 2018

Prijmite naše pozvanie na Celoštátnu postupovú súťaž a festival detského hudobného folklóru, Vidiečanovu Habovku 2018. Podujatie sa uskutoční v dňoch 16. – 17. júna 2018 v Habovke.

Na súťaži sa stretne viac ako 300 účinkujúcich, víťazov krajských súťaží, sa stretne v programe celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov.

Program festivalu začína v sobotu 16. júna od 14.00 hodiny súťažou. Večer je pre mladých folkloristov pripravená tanečná škola. Na nej sa bližšie zoznámia aj ľudovou kultúrou či krojmi českej obce Hustopeče.
V nedeľu sa vedúci skupín a hudieb stretnú o 9.30 hodine na rozborovom seminári, vybraní zástupcovia hudieb si pri hrobe Jozefa Vidiečana na miestnom cintoríne o 11.15 slovom i piesňou zaspomínajú na habovského primáša, na počesť ktorého sa podujatie organizuje. Dopoludnia je pre mladých spevákov a muzikantov pripravená i exkurzia do zuberského skanzenu. Vidiečanovu Habovku ukončí o 14.00 hodine galaprogram spojený s vyhlásením výsledkov a odovzdaním cien.
Detský festival ľudovej hudby pod názvom Vidiečanova Habovka pripravilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obecným úradom v Habovke. Jeho vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave a podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie je vyvrcholením práce v oblasti detského hudobného folklóru na Slovensku.

[responsive]VIHA plagát
[/responsive]

Podobné články

Dôležité linky

Užitočné linky

- Advertisement -spot_img